Yeni nesil lojistik topluluğu.

Uluslararası Yük İlanları

0 1.266

Lojistik sektörünün iş hacminin günden güne artış sağlaması ile gerek personel gerekse araç ihtiyacı doğrultusunda pazarı gün geçtikçe büyümüştür.

Ancak lojistik ve nakliyecilerin atasözü diyebileceğimiz, deyim şudur ki teker döndükçe para kazanıyoruz. Tabi bu yurtiçinde teker dönmesiyle İpsala sınır kapısını geçtikten sonra tekerin dönmesi çok fark ettiriyor. İşin özü lojistikte eğer işin bir köşesinden yakalayarak. Uluslararası nakliyeye, uluslararası lojistik hizmetine başladıysan bir nebze teker döndükçe para kazanmaya başladın demektir. Bugünlerde görüyorum iç nakliye piyasasına hakim yıllarca iç nakliye yapan firmalar sektörde ayakta kalabilmenin tek çıkar yolunun uluslararası nakliye yapmak olduğunun bilincine varmış. Bilincine vardığı gibi aksiyon almaya başlamış.

Plan şu uluslararası lojistik hizmeti vereceğim ve çok zengin olacağım. Keşke her şey bu kadar kolay olsaydı. Sektörün cambazları bu arkadaşları kokusundan hemen tanır. Haliyle bu arkadaşlara yardımcı oluyormuş gibi bir görüntü verirler. Tabi bizim yılların iç nakliyecisi coşkulu sınırlara sığmamış dağları, taşları, denizleri, ovaları aşacak. İç nakliyede kullandığı araçlarını uluslararası yollarda koşturacak artık çok zengindir. Bu yardımcı oluyormuş gibi yapan arkadaşımızın şirketinin bir tane dahi öz mal aracı yoktur. Konteyner, dorse, çekici, kamyon hak getire ama aylık 100 bin, 200 bin dolarlık iş hacmi vardır.

Benim hemşerim iç nakliyeci para bulacağı için arabanın kıblesinin ne taraf olacağının önemi yok birde o hevesle iki araba daha alayım dediğinde bu iş oldu diyorsun. Sadede gelecek olursak uluslararası nakliyeye girerken gerçekten tecrübeli işinde kendini ispatlamış yöneticileri tercih etmek ilk etapta atılacak en doğru adımdır. Yeterli olmayabilir bu durum bunun için kendini ispatlamış Ekol Lojistik, Horoz Lojistik, Ceva Lojistik gibi sizlere taşere edebilecek işleri olan köklü firmaları iş ortağı seçmek ikinci doğru adım olacaktır.

Umarım yazımı okurken keyif almışsınızdır. Gerek doğrudan uluslararası lojistik hizmetine ihtiyaç duyan firmalar gerekse spot yüklere ulaşabileceğiniz whatsapp grubumuzun linkini aşağıda paylaşıyorum. Boş araç ve yük ilanlarınızı da paylaşabilirsiniz.

Whatsapp Grubumuz İçin Tıklayınız.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.